Pages

13 Nisan 2009 Pazartesi

El Emeği Göz Nuru "Oyuncaklar"


El emeği farklıdır,özeldir,emek verilmiştir,değerlidir. Zamanında anlayamıyoruz,el yapımı ürünlerin değerini,yaş ilerleyince anlıyoruz..Ne kadar sağlıklı ve özel olduklarını.

İkizlerime,anneannesinden,babaannessinden,teyzesinden,büyük teyzesinden,emek verilerek hazırlanmış bir sürü örme hırka,yelek,bere,patik gelmişti,doğuma yakın.
Hele K.teyzelerin ördüğü elbiseler ve bereler varki,muhteşem moddeller,fırsat bulduğum ilk an K.teyzelerinin ördüklerinide bloguma ekleyeceğim.Örgülerinin her ilmiğinde sevgi ve sıcaklık var.

Bende bebeklerime,öremedim bişiler ama :),yeteneksizlik mi,zaman ayırmama mı dersiniz artık :),Bende,çözüm olarak,onlara oyuncak aldım,hemde örgü oyuncak...,oyuncakarkadaslarim'dan,istedimki yanlarında sürekli taşıyabilecekleri,sağlıklı bir oyuncak olsun.

Bugün oyuncaklarıyla,süpriz kutunun içinde karşılaştılar ilk defa,heyecanla kaptılar,bir maymunu,bir tavşanı sırası ile incelediler,orasını burasını çekiştirdiler,hele maymunun kulakları pek bi ilgilerini çekti :)

ve bu oyuncakarkadaslarim diyorki;(http://oyunarkadaslarim.pasaj.com/)

Neden Örgü Oyuncak?

Annelik içgüdüsü ile başladı her şey.
En kıymetlime alacağım oyuncak zararlı ve yutabileceği parçalar içermemeliydi ama en basit bir çıngırağın üzerinde bile “3 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir” ibaresi yer alıyordu. Peki bu çıngırakla kim oynayacaktı. Bebeğime nasıl bir çıngırak alacaktım?
Oyuncak piyasasını Çin malı oyuncaklar öylesine sarmıştı ki. Tüm televizyon kanallarında bu oyuncakların boyalarında ağır kurşun içeren maddeler bulunduğunu ve toplatılacağını söylendiği bir dönemde bu oyuncakları bebeğime oynatmamaya karar verdim. Peki ne ile oynayacaktı?
İşte bu arayış, beni, kendi oyuncağımı kendimin üretmesine götürdü. Önce bir kurbağa, ardından kaplumbağa, civciv, zürafa, maymun, ayıcık derken genişledi oyuncak ailemiz. Bu oyuncakları sevip evinde oynamak isteyen minikler oldu. Hemen örüp hediye ettik, zamanla genişledi dostlar, bir iki oyuncak derken işte buradayız.
Butik bir oyuncakçıyız biz.
Üretilen her oyuncağımız, el emeği göz nuru. Örerken sevgimizi katıyoruz her ilmeğe. En kıymetlimize, en sevdiğimize örüyoruz.
Oyuncaklarımız;
Bebek ve çocuklar için hiçbir zararlı madde içermez.Tamamen doğaldır.
Çamaşır makinesinde yıkanabilir. Renk atmaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...